MENU
KAPAT
geri dön

Telekom ve Sinyalizasyon

Fiber optik kablo, ortasında bir kaç kat koruyucu madde ile sarılmış cam olan kablodur. Elektronik sinyaller yerine elektriksel parazitlerin oluşmasını engelleyen ışık iletir. Işık iletimi, büyük miktarda elektrik parazitleri olan ortamlar için idealdir. Elektrik parazitlerinden etkilenmemesi, aydınlatma ve neme karşı dayanıklılığı özellikle çevre şartlarının ağır olduğu ortamlarda yerel alan ağı kurulumlarında sıklıkla kullanılmasını sağlamıştır.

Telekom ve Sinyalizasyon Nedir

Sinyalizasyon kavramı, demiryolu, karayolu ve limanlarda trafiği düzenleyen elektrikli ve mekanik sistem olarak tanımlanmaktadır. Taşıt ve yaya trafiğini düzenlemek için kullanılan ışıklı, kimi zaman da sesli olan sistemlere trafik sinyalizasyon sistemleri denir. Trafik sinyalizasyon sistemlerinin kullanım amacı, trafik güvenliğini sağlayarak kaza oluşumunu önlemektir. Bu sistemler ülkemizde neredeyse tüm kentlerde kullanılıyor.

Demiryolu hatlarında ise tren trafiğinin düzenlenmesi ve yönetimini gerçekleştirmek üzere tesis edilen elektrikli sistemlerdir. Bu sistemler vasıtasıyla, saha sistemlerine ait bilgileri merkezde görebilmek, bu bilgiler aracılığıyla demiryolu araçlarına ait hareketleri takip etmek, kumanda edilebilen saha ekipmanlarını uzaktan kumanda etmek ve demiryolu trafiğinin yönetimini sağlamak mümkündür. Elektrikli sinyal sistemleri, sinyal, makas vb. tesislerin merkezden kumandasını ve tren hareketlerinin bir merkezden izlenebilirliğini mümkün kılmakta ve TSİ olarak adlandırılmaktadır.

Enerjinin üretiminden son kullanıcıya dağıtımına kadar her alanda var olan Dia Mühendislik, yurt içi ve yurtdışı prestijli projeleri ile temiz ve kaliteli enerjiyi müşterilerine sunmayı hedef edinmiştir.

Dia Avantajları

Sektöründe Uzman Teknik Ekip
Güçlü İş Makinası Parkuru
15 yılı aşkın Tecrübe
Çevreye Duyarlı Modern ve Yenilikçi Anlayış
Detaylı Fizibilite çalışması ile optimum çözümler
%100 Müşteri Memnuniyeti

Referanslarımız

Dia Mühendislik olarak; Gelişen teknolojiyi ve sektördeki yenilikleri yakından takip ederek müşterilerine verimliliği yüksek, sürdürülebilir, çevreye duyarlı optimum çözümler sunmaktadır.