MENU
KAPAT
geri dön

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları

Şarj istasyon sistemi, elektrik enerjisi altyapısı ve tesisatı ile başlayan, araçlara enerji akışını ve kontrolünü gerçekleştiren üniteler ve bunların haberleşme alt yapısı ile neticelenen bir yapıdır.

Elektrik Araç Şarj İstasyonları Nedir

Elektrikli araçlarda şarj dolum işlemleri “seviye 1”, “seviye 2” ve “seviye 3” olmak üzere üç farklı şekilde yapılabiliyor. “Seviye 1 şarj” adlandırması ev tipi prizler ile yapılan dolum işlemleri için kullanılırken, “seviye 2” ve “seviye 3” ise hızlı şarj istasyonlarındaki güç kademelerini ifade ediyor.

Elektrikli araçlarda şarj teknolojilerini ifade ederken, seviye 2 ve seviye 3 yerine genellikle AC ve DC kavramları kullanılıyor. Seviye 2 şarj üniteleri alternatif akım (AC) ile göreceli olarak yavaş bir dolum sağlarken, seviye 3 şarj üniteleri doğru akım (DC) kullandığı için en hızlı şarj dolum seçeneğini oluşturuyor.

Seviye 2 (AC) istasyonlar “7,4 kilovat (kW)’ın altında”, “7,4 ile 11 kW arası” ve “11 kW’tan fazla” olmak üzere üç farklı orta seviye güç kapasitesi sunuyor. Seviye 3 / DC hızlı şarj istasyonlarında ise bunlardan çok daha hızlı dolum yapacak şekilde “50 kW’ın altında”, “50 kW ile 90 kW arası” ve “90 kW’den fazla” gibi seçenekler bulunuyor.

Enerjinin üretiminden son kullanıcıya dağıtımına kadar her alanda var olan Dia Mühendislik, yurt içi ve yurtdışı prestijli projeleri ile temiz ve kaliteli enerjiyi müşterilerine sunmayı hedef edinmiştir.

Dia Avantajları

Sektöründe Uzman Teknik Ekip
Güçlü İş Makinası Parkuru
15 yılı aşkın Tecrübe
Çevreye Duyarlı Modern ve Yenilikçi Anlayış
Detaylı Fizibilite çalışması ile optimum çözümler
%100 Müşteri Memnuniyeti

Referanslarımız

Dia Mühendislik olarak; Gelişen teknolojiyi ve sektördeki yenilikleri yakından takip ederek müşterilerine verimliliği yüksek, sürdürülebilir, çevreye duyarlı optimum çözümler sunmaktadır.