MENU
KAPAT
geri dön

Elektrik İletim ve Dağıtım Sistemleri

Elektrik iletim ve dağıtım sistemleri, elektriğin evlere, işyerlerine ve endüstrilere iletilmesi için gereklidir. Bu sistemler, elektrik enerjisinin elektrik üretim tesislerinden son kullanıcılara iletilmesinden ve dağıtılmasından sorumludur. İletim ve dağıtım sistemleri olmadan santrallerde üretilen elektrik ihtiyacı olan son kullanıcılara ulaşamaz

Elektrik İletim ve Dağıtım Sistemleri Nedir?

Elektrik iletim sistemleri, elektrik üretim tesislerinden trafo merkezlerine uzun mesafeler boyunca büyük miktarlarda güç iletmekten sorumludur. Güç daha sonra transformatörler tarafından daha düşük voltajlara indirilir ve dağıtım hatları aracılığıyla elektrik dağıtım sistemleriyle evlere ve işyerlerine dağıtılır.

Günlük hayatımızın neredeyse her yönü elektriğin mevcudiyetine bağlı olduğundan, elektrik iletim ve dağıtım sistemleri modern yaşam için hayati öneme sahiptir. Bu sistemler evlerimize, iş yerlerimize, okullarımıza, hastanelerimize ve endüstrilerimize güç sağlayarak rahat, verimli ve güvenli bir şekilde yaşamamıza ve çalışmamıza olanak tanır.

Ayrıca elektrik iletim ve dağıtım sistemleri, bir ülkenin ekonomik büyümesinde önemli bir rol oynamaktadır. Çalışmak için elektriğe güvenen işletmeleri çekmek ve elde tutmak için güvenilir ve verimli elektrik iletim ve dağıtım sistemleri gereklidir. Sonuç olarak, elektrik iletim ve dağıtım sistemleri sürekli bakım, iyileştirme ve yatırım gerektiren hayati altyapı bileşenleridir.

Enerjinin üretiminden son kullanıcıya dağıtımına kadar her alanda var olan Dia Mühendislik, yurt içi ve yurtdışı prestijli projeleri ile temiz ve kaliteli enerjiyi müşterilerine sunmayı hedef edinmiştir.

 

Dia Avantajları

Sektöründe Uzman Teknik Ekip
Güçlü İş Makinası Parkuru
15 yılı aşkın Tecrübe
Çevreye Duyarlı Modern ve Yenilikçi Anlayış
Detaylı Fizibilite çalışması ile optimum çözümler
%100 Müşteri Memnuniyeti

Referanslarımız

Dia Mühendislik olarak; Gelişen teknolojiyi ve sektördeki yenilikleri yakından takip ederek müşterilerine verimliliği yüksek, sürdürülebilir, çevreye duyarlı optimum çözümler sunmaktadır.